Aktivizační pobyt Rožnov pod Radhoštěm

Ergo Uherské Hradiště si prázdniny užívá, jak jen to jde, a v týdnu od 8. 7. do 12. 7. 2013 vyrazilo ne na výlet, ale rovnou na pobyt!!!

Rožnovský hotel Relax, klidné prostředí, plná penze, dva bazény, celá řada služeb (minigolf, masáže, tenis, fotbalové hřiště), krásné počasí, skvělá nálada a neuvěřitelná cena! Zní to jako tuctová reklama v televizi? Pro uživatele Ergo Uherské Hradiště to byla po jeden týden realita! Jakže to vypadalo na samotném pobytu? Co se tam celé dny dělo? Co nového jsme se naučili? Na to Vám odpovíme v následujících řádcích. A jelikož toho bylo opravdu hodně, začněte číst hned teď!

V pondělí 8. 7. 2013 jsme odjeli na dlouho očekávaný aktivizační pobyt do hotelu Relax v Rožnově pod Radhoštěm. První nácvik komunikace jsme si vyzkoušeli u pana řidiče, kde si každý sám nahlásil cílovou stanici. Po cestě jsme pozorovali okolí a zároveň si zkusili zapamatovat, přes jaká města se do Rožnova jede. Po čtyřhodinové cestě jsme konečně dorazili na místo. Po krátkém seznámení s okolím a vnitřním prostorem hotelu jsme se ubytovali. Protože pokoje byly otevíratelné pouze na kartu, bylo zapotřebí pořádného nácviku, jak s kartou manipulovat a na co ji ještě použít. Po nezbytném vybalení osobních věcí jsme se těšili na oběd. V místní restauraci jsme se snažili chovat slušně a opět jsme komunikovali, tentokrát s paní číšnicí, ale i s dalšími hotelovými hosty. Zjistili jsme, jak se objednává večeře, zde bylo nutné opět větší pomoci, kdy zapisování do určených tabulek nám dělalo problém. Po odpočinku a prohlédnutí okolí jsme se těšili na další den.
 
V úterý 9. 7. jsme se po snídani vydali na zajímavou exkurzi do Rožnovského pivovaru. Pánové se již od rána na tuto akci těšili, zvláště pak na degustaci piva. Dozvěděli jsme se, jak se vaří pivo, jaké suroviny jsou k výrobě zapotřebí i to, jak to bývalo v dobách našich pradědů. S dobrou náladou a úsměvem jsme odcházeli obohacení o nové zážitky. Odpoledne patřilo především sportu. Plavání v krytém bazénu nás příjemně osvěžilo a vyzkoušeli jsme si i pár relaxačních technik a uvolňovacích cviků, golf nás pocvičil v pozornosti, koncentraci nebo třeba zvládání emocí ve vypjatých momentech hry (my ten handicap ještě vypilujeme!!!).
 
Ve středu 10. 7. jsme se rozdělili na dvě skupiny. Někteří si troufli na výšlap k Jurkovičově rozhledně, a někteří zašli na prohlídku města. Nechyběla ani kávička nebo zmrzlina. Kavárna byla skvělým místem, kde jsme si opět zkusili komunikaci, samostatný výběr z nabídky nebo hospodaření s finančními prostředky. Pánové si zase zkusili, jaké to je, když se člověk orientuje podle turistických značek, rozhlédli se do kraje z krásné rozhledny a dozvěděli se také něco o ní samotné. Po obědě jsme už všichni přešli do blízkého obchodu – svět kamenů. Po skvělém výkladu, jak se kámen stane šperkem, jsme neodolali a začali nakupovat dárky domů. V okamžiku výběru byla každá rada dobrá, všichni jsme přebírali a hledali ten „svůj kámen“. Opět bylo zapotřebí pomoci, finanční hotovost se nám zúžila a výběr proto musel být omezen. Večer na nás čekal badminton, ale i plavání nebo masáže.
 
Čtvrtek 11. 7. proběhl ve znamení návštěvy Valašského muzea v přírodě. Dřevěné městečko je nejstarším muzeem v přírodě v celé střední Evropě a tak nás lákalo svojí prezentací způsobu života na malém městě v období od pol. 19. st. Ochutnali jsme i místní výrobky, jako jsou, frgále, různé druhy sýrů, a opět se naše pohledy zastavili u suvenýrů. Po vydatném obědě a osobním volnu jsme začali sportovat. Fotbal byl pro příznivce tohoto sportu tím „ ořechovým“ – procvičení pozornosti, rychlosti, koncentrace. Pro méně aktivní jedince bylo plavání a opětovné masáže „ pravým rájem“. Poslední večer jsme se dohodli, že si všichni společně sedneme u dobrého pití a zavzpomínáme na chvíle strávené na pobytu.
 
V pátek 12. 7. jsme si balili osobní věci a zavazadla. Balení nebylo až tak jednoduché, spoustu věcí jsme museli několikrát projít a všichni se ujistit, že jsme na nic nezapomněli. Plní zážitků jsme se vydali na autobusovou zastávku. Protože jsme přes týden hodně komunikovali, byl pro nás nákup lístku už jen jednoduchou záležitostí. Všichni jsme se těšili domů a po cestě zpět si zkusili vzpomenout, přes jaká že města jsme jeli.
Sláva nazdar výletu! Už jsme tady, ale co nejdřív chceme jet znovu! 

Přejeme hezké letní dny: tým Ergo Uherské Hradiště

Další informace:

Naše fotogalerie:

Aktivizační pobyt Rožnov pod Radhoštěm

Košík

Celkem:  0,00 Kč (0 ks)  

Zdroje

  Událost

Časová osa

kategorie události

Copyright 2012-2013 CSP Zlín. All rights reserved.